جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مغان و انتخابات

  بسمه تعالی

  انتخاب درست در مغان به واسطه معیارهای موجود امکان پذیر نیست،چرا که نیاز به معیاری دیگری دارد.معیاری که دور از تعصبات قومی و طایفه ای باشد.معیاری که دور از فرد گرایی و تنها به خود و آینده خود اندیشدن باشد.باید بپذیریم که همه ما ملت به رغم اینکه همیشه خواسته ایم از این تفکرات و معیارهای غلط و خودخواهانه دور باشیم ولی باز به نوعی درگیر اینها هستیم.
  پدیده طایفه گرایی در مغان از مهم ترین و اساسی ترین اصل در موفقیت کاندیداها محسوب میشود،چه بسا این روزها که تنور بحث انتخاباتی داغ است همه تحلیلگران کوچه و بازاری هر یک به نوعی تحلیل و اظهار نظر می پردازند. که اگر فلانی نیاید فلانی پیروز انتخابات است و یا اگر فلانی تایید صلاحیت شود حتما پیروز انتخابات خواهد بود...
  ریشه همه این نوع تحلیل ها فراوانی جمعیت یک و یا چند طایفه در مغان است، نه تخصص،تعهد و اصلح بودن کاندیداها. در دوره های گذشته نیز متأسفانه مشاهده کرده ایم که تحلیل های از این دست درست از آب در آمده و مغان همیشه نماینده ای ضعیف و دون شأن خود تحویل مجلس داده است.
  درد آورتر از همه این است که تعداد کثیری از ما ملت می دانیم که انتخابمان درست نیست و به توانایی های دیگر کاندیداها اذعان داریم ولی باز گرفتار مصلحت های گوناگون و تعصبات طایفه ای میشویم.
  با وجود این همه نمایندگان ضعیفی که در مجلس داشتیم و داریم، که هر یک به نوبه خود سهم بسزایی در پسرفت و محروم ماندن مغان داشتند ولی باز از گذشته درس نگرفتیم و آینده ای که امیدی به آن نیست مگر با تغییر در بینشمان.
  امید است با بدست آوردن آگاهی از وظایف و اختیارات یک نماینده مجلس و پایین آوردن انتظارات شخصیمان،در انتخابات پیش رو انتخابی درست انجام دهیم


  این مطلب تا کنون 56 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 23 آبان 1394
  منبع
  برچسب ها : مغان ,طایفه ,انتخابات ,درست ,مجلس ,فلانی ,پیروز انتخابات ,
  مغان و انتخابات

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 9 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر