تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

مغان و انتخابات

  بسمه تعالی

  انتخاب درست در مغان به واسطه معیارهای موجود امکان پذیر نیست،چرا که نیاز به معیاری دیگری دارد.معیاری که دور از تعصبات قومی و طایفه ای باشد.معیاری که دور از فرد گرایی و تنها به خود و آینده خود اندیشدن باشد.باید بپذیریم که همه ما ملت به رغم اینکه همیشه خواسته ایم از این تفکرات و معیارهای غلط و خودخواهانه دور باشیم ولی باز به نوعی درگیر اینها هستیم.
  پدیده طایفه گرایی در مغان از مهم ترین و اساسی ترین اصل در موفقیت کاندیداها محسوب میشود،چه بسا این روزها که تنور بحث انتخاباتی داغ است همه تحلیلگران کوچه و بازاری هر یک به نوعی تحلیل و اظهار نظر می پردازند. که اگر فلانی نیاید فلانی پیروز انتخابات است و یا اگر فلانی تایید صلاحیت شود حتما پیروز انتخابات خواهد بود...
  ریشه همه این نوع تحلیل ها فراوانی جمعیت یک و یا چند طایفه در مغان است، نه تخصص،تعهد و اصلح بودن کاندیداها. در دوره های گذشته نیز متأسفانه مشاهده کرده ایم که تحلیل های از این دست درست از آب در آمده و مغان همیشه نماینده ای ضعیف و دون شأن خود تحویل مجلس داده است.
  درد آورتر از همه این است که تعداد کثیری از ما ملت می دانیم که انتخابمان درست نیست و به توانایی های دیگر کاندیداها اذعان داریم ولی باز گرفتار مصلحت های گوناگون و تعصبات طایفه ای میشویم.
  با وجود این همه نمایندگان ضعیفی که در مجلس داشتیم و داریم، که هر یک به نوبه خود سهم بسزایی در پسرفت و محروم ماندن مغان داشتند ولی باز از گذشته درس نگرفتیم و آینده ای که امیدی به آن نیست مگر با تغییر در بینشمان.
  امید است با بدست آوردن آگاهی از وظایف و اختیارات یک نماینده مجلس و پایین آوردن انتظارات شخصیمان،در انتخابات پیش رو انتخابی درست انجام دهیم


  این مطلب تا کنون 75 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 23 آبان 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 30 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160690
 • بازدید امروز :82207
 • بازدید داخلی :3684
 • کاربران حاضر :139
 • رباتهای جستجوگر:375
 • همه حاضرین :514

تگ های برتر